BRASTER – zdiagnozuj raka piersi

Polscy naukowcy po raz kolejny spisali się na medal, wprowadzając na rynek Braster – innowacyjne urządzenie do samodzielnej diagnostyki raka piersi. Co niezwykle istotne – diagnostyki niezwykle prostej, wygodnej i w domowym zaciszu! Choć urządzenie nie zagwarantuje 100% skuteczności diagnozy (a +/- 80%), jest znacznie bardziej wiarygodne od jedynej alternatywnej metody – subiektywnego badania palpacyjnego. Tym bardziej, że jedynie niewielki procent kobiet potrafi wykonać je prawidłowo.

Dlaczego to takie ważne?

Rak piersi, pomimo coraz większej świadomości wpływu trybu życia na zdrowie, powszechnego dostępu do informacji, kampanii społecznych, kierowanych do kobiet, nawołujących do regularnego samobadania piersi, USG i mammografii, ciągle cieszy się mianem najgroźniejszego kobiecego nowotworu. Jest nie tylko najczęściej występującym w gronie kobiet nowotworem złośliwym, ale – z powodu późnej diagnozy – również jedną z najczęstszych przyczyn zgonów.

O systemie Braster

Do przeprowadzenia badania potrzebne jest urządzenie orzaz bezpłatna aplikacja mobilna. Urządzenie może nie wygląda okazale, ale mieści w sobie wszystko, co niezbędne, czyli trzy matryce z ciekłokrystaliczną, termograficzną folią. Dzięki zastosowanej technologii rejestrują one rozkład temperatury w obrębie piersi, pozwalając na lokalizację zmian emitujących ciepło, a więc przede wszystkim nowotworów złośliwych z rozbudowaną siecią naczyń krwionośnych odżywiających guz.
Ponieważ zapewne niewiele z nas byłoby w stanie wyciągnąć sensowne wnioski na podstawie obrazu zmian temperatury, niezbędna jest aplikacja na smartfon/tablet, z którą Braster łączy się bezprzewodowo, a zarejestrowane obrazy, przy jej pomocy, wysyła do centrum medycznego, w którym interpretowane są przez algorytmy komputerowe oraz lekarzy. Pacjentka otrzymuje komunikat zwrotny: o poprawności przeprowadzonego badania oraz ewentualnej konieczności wizyty u lekarza (w przypadku wykrycia niepokojących zmian). Aplikacja ma jeszcze jedną zaletę – po miesiącu przypomina o kolejnym badaniu.

Cena

Koszt urządzenia oraz 2-letniego abonamentu to 891zł. Opłatę można wnieść jednorazowo, ale producent przewidział również płatność „ratalną”, w formie symbolicznej opłaty na starcie, połączonej z dwuletnim abonamentem (w wysokości 29 lub 45 zł w zależności od opłaty uiszczonej na początku). Urządzenie naturalnie pozostaje własnością osoby, która je zakupiła, jednak po upływie 2 lat, aby nadal korzystać z diagnostyki, należy wykupić sam abonament.
Podobnie sprawa ma się w przypadku użytkowania urządzenia przez więcej niż jedną kobietę – jest taka możliwość, z tym że każda z użytkowniczek musi mieć wykupiony abonament.
Ze względu na zastosowaną technologię, istnieją pewne ograniczenia w stosowaniu systemu Braster.

Oto przeciwwskazania:

1. Etap w trakcie leczenia oraz po leczeniu nowotworu piersi
2. Stany zapalne piersi, gdy towarzyszy im ból i zaczerwienienie piersi
3. Ciąża i karmienie
4. Infekcje ogólne, przebiegające z podwyższoną temperaturą
5. Przebyte zabiegi medycyny estetycznej

Urządzenie nie zastępuje USG ani mammografii, ale jest niezwykle cennym narzędziem uzupełniającym diagnostykę i pozwala na samodzielne wykrycie nowotworu na tak wczesnym etapie, że jest on w niemal 100% wyleczalny.

Zdjęcie urządzenia pochodzi ze strony producenta: BRASTER.EU

Zapraszam na profil OKIEM FARMACEUTKI NA FB

Skomentuj